Close

2016-06-17

Jaunimas minėjo Vilkaviškio vyskupijos 90-metį!

Šį savaitgalį šventėme Vilkaviškio vyskupijos 90-metį. Ta proga, šeštadienį vyko Jaunimo diena, į kurią susirinko   jaunimo iš visų vyskupijos dekanatų.

Ankstyvą šeštadienio rytą nepabūgę vėsoko oro, apie 200 jaunuolių leidosi į nepaprastą kelionę. Jie turėjo galimybę vykti į Punską, Seinus (Lenkija), kur yra mūsų vyskupijos ištakos. Kelionė prasidėjo Seinuose, kur Lietuvos Respublikos konsulate susirinkę jaunuoliai patraukė istorinės Seinų Švč. Mergelės Marijos katedros link. Čia tarsi istorijos tyrinėtojai klausėsi kaip kunigas Petras Gucevičius pasakojos vyskupijos susikūrimo istoriją, kaip keitėsi Seinų katedra ir kuo ji garsi. Visi kartu aplankė stebuklingą ir retą, atsidarančią Dievo Motinos statulą bei vyskupo Antano Baranausko kapą, kurio eiles visi kartu dainavo prie jo skulptūros šalia Seinų katedros. Užtvindę Seinų gatves grižo vėl į konsulatą, kur sužinojo, kaip šiose etninėse Lietuvos žemėse yra puoselėjama lietuvybė bei pasivaišinę jiems suruoštomis vaišėmis iškeliavo į link kito kelionės tikslo – Punsko. Nors važiuojant pradėjo lyti, tačiau Punsko vikaro kunigo Mariaus Talučio dėka jaunimo veiduose neblėso šypsenos. Nuo pat pirmos susitikimo akimirkos jis vis rūpinosi, kad visi papietautų, pralinksmindavo laukiančius.  Vikaras Punsko Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje  papasakojo truputį istorinių dalykų, tačiau labiau kalbėjo apie dabartį: kaip parapija gyvuoja dabar, kvietė į Žolinių atlaidus. Kartu pasimeldę, savo vizitą užbaigė Tautine giesme ir toliau vyko į Vilkaviškį.

Jau įdienojus, apie 15 valandą,  jaunimas iš įvairių vyskupijos kampelių ir grįžusieji iš Lenkijos rinkosi Vilkaviškio Kultūros centre, kur  netrukus prasidėjo reginys Vilkaviškio vyskupijos 90-čiui paminėti. Renginys prasidėjo susikaupimu ir panirimu į Dievo gailestingumo vainikėlio maldą. Vilkaviškio vyskupas Jo Ekscelencija Rimantas Norvila labai džiaugėsi gausiu jaunuolių būriu ir linkėjo prasmingai praleisti laiką. Vilkaviškio vyskupijos kurijos kancleris kunigas Linas Baltrušaitis pristatė vyskupijos istoriją, po to buvo trumpa viktorina su prizais. Susirinkusieji ne tik klausė, bet ir kartu giedojo su Kybartų choru, stebėjo merginų šokių grupės „Norija“ pasirodymą, klausė liudijimo tema „Kodėl tikiu?“. Prieš išsirikiuojant eisenai į Vilkaviškio  Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą, kun. Arvydas Jakušovas paaiškino apie Šventąsias duris: kokia jų svarba ir kaip galime laimėti visuotinius atlaidus. Tuomet visi dalyviai giedodami pasiekė Vilkaviškio katedrą, kur dalyvavo susitaikinimo pamaldose ir šv. Mišiose. Prieš prasidedant susitaikinimo pamaldoms, kunigai Mindaugas Martinaitis ir  Vytautas Mazirskas padėjo atlikti sąžinės sąskaitą ir skambat giesmėms  dalyviai pasklido po bažnyčią norėdami  atsipašyti Viešpaties ir taip labiau atverti savo gyvenimą Jam. Šv. Mišias aukojo ir pamokslą saką vyskupas Rimantas Norvila. Galiausiai bažnyčia skambėjo nuo susirinkusiųjų džiaugsmo ir aplodismentų.

Po šv. Mišių vėl visi kartu eisenoje grįžo į Vilkaviškio Kultūros centrą, kur jų laikė vakarienė ir jau skambėjo besiruošiančios koncertuoti grupės muzika. Nepakartojamą vakarą dovanojo grupė „Kūjeliai“. Iš pradžių prasidėjus koncertui dalyviai nedrąsiai, kiek droviai dainavo, bet galiausiai prie scenos ir ant jos neliko laisvos vietos, buvo šokama visur, kur buvo tam pakankamai vietos. Grupės nariai noriai bendravo su publika, džiaugėsi susirinkusiųjų laisve, šypsenomis, netgi suteikė galimybė dalyviams padėkoti savo tikybos mokytojoms, kurių vardus dalyviai bėgo sakyti vienas po kito. Po koncerto muzikantai su džiaugsmu bendravo su dalyviais, darėsi nuotraukas.

Po tokios šaunios ir įspūdžių kupinos dienos dalyviai išsiskirstė nors ir pavargę, bet su šypsenomis veiduose ir džiaugsmu akyse.

Už šią nuostabią diena reikia dėkoti Vilkaviškio Vyskupijos jaunimo centrui, bet labiausiai Viešpačiui.

Viktorija Kalinauskaitė 

Alytaus dekanatas Ūdrija Švč. Jėzaus Širdies parapija

Nuotraukos: fotografo  Vido Venclovaičio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *