Close

2021-10-15

Sinodinis kelias prasideda!

Šį sekmadienį, spalio 17 d., 12:00 val., Vilkaviškio vyskupijos katedroje – iškilmingas sinodinio kelio atidarymas.
Kviečiame dalyvauti!

Spalio 9-10 d., Romoje iškilmingai atidarytas sinodas „Dėl sinodinės Bažnyčios: bendrystė, dalyvavimas ir misija“. Spalio 17 d., visoje Katalikų Bažnyčioje, visame pasaulyje – vyskupijų katedrose bus atidarytas šis Bažnyčios sinodas.

Popiežius kviečia kalbėtis apie Bažnyčios misiją šiuolaikiniame pasaulyje, apsvarstyti, kaip sekasi skelbti Evangeliją nutolusiems nuo Bažnyčios. Iki 2022 m. balandžio mėnesio parapijose vyks aptarimas apie tai, koks šiandienos pasaulyje galėtų būti Bažnyčios veikimo būdas, kai stebime ypatingai greitą ir įvairialypį pasaulio kitimą: sekuliarizacija, susvetimėjimas, klimato kaita ir t.t. Ką galime pasiūlyti pasauliui? Ką galime nuveikti bendruomenėje?..

Trys raktiniai sinodo žodžiai, kuriuos kviečiama apmąstyti:

1) BENDRYSTĖ. Viena svarbiausių sinodo dalių – apie bendrystę. Jos pagrindą, kūrimą, palaikymą, augimą ir gilinimą, būdus ir formas.
2) DALYVAVIMAS. Visi pakrikštytieji priklausome Bažnyčiai ir esame kviečiami aktyviai dalyvauti jos gyvenime, kad išgirstume Šventąją Dvasią.
3) MISIJA. Bažnyčia egzistuoja tam, kad evangelizuotų. Šiandien matome, kad sunku perduoti Gerąją Naujieną jaunimui. Dažnas ieško dvasingumo, bet neatranda Bažnyčios. Todėl bus svarstomi tokie ir panašūs klausimai: Kaip padaryti, kad efektyviai perduotume Evangelijos žinią? Kaip funkcionuoja Bažnyčios struktūros? Gal reikia naujo žvilgsnio į darbus ir veiklas? Koks dialogo su pasauliu būdas? Koks mūsų santykis su kitomis konfesijomis? Ir kiti klausimai.

Būsime kviečiami parapijose pasikalbėti apie Bažnyčios veikimą. Vėliau apibendrinta informacija bus siunčiama į Romą, kur 2023 metais vyks sinodas.

Kviečiame prisidėti prie šio sinodo savo parapijose.
Jaunimo balsas – labai svarbus!

Lietuvos vyskupų kreipimasis dėl sinodinio kelio pradžios: https://lvk.lcn.lt/naujienos/,478

Oficialus vadovas vietinėse Bažnyčiose vyksiančiam klausymosi ir įžvalgos procesui: http://lvk.lcn.lt/naujienos/,477

VVJC 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *