Close

2022-09-26

Apie jaunimo dieną „Pašaukiau tave vardu!“

Rugsėjo 24 d. Prienuose šurmuliavo jaunimas. Jie susirinko į jaunimo dieną „Pašaukiau tave vardu!“ (Iz 43, 1d), juos pasitiko ir užregistravo savanoriai. Galiausiai visi sugužėjo į Prienų kultūros ir laisvalaikio centro salę.

Užgesus šviesoms į sceną pradėjo rinktis ir susipažinimo žaidimą žaisti savanoriai. Ir štai: vienas jų – pašaukiamas ir atsiliepia!.. O Garliavos šlovinimo grupė NATUS padrąsina visus: „Nebijok, esu tavo Dievas!..“

Galiausiai scenoje Aurimas ir Viktoras pasveikina visus susirinkusius, ir pradeda šaukti vardais… Svečius! Visiems sveikinimo žodį taria Vilkaviškio vyskupijos Jaunimo centro vadovas kun. Vytautas Mazirskas bei Prienų Kristaus Apsireiškimo parapijos klebonas kun. Vaidotas Labašauskas. Jie pasidalino asmeninėmis patirtimis, kaip juos Dievas pašaukė į tai, kuo jie yra dabar.

Paklausinėję jaunuolių klausimų apie pirmuosius pašauktuosius ir apdovanoję teisingai atsakiusius, Aurimas paklausė Viktoro apie jo pašaukimą. Viktoras pasidalino kaip Dievas jį pakvietė kurti ir svajoti bei būti vargonininku! Viktoras priminė, kad kiekvienas turime unikalų pašaukimą. Tai  kas gi vis dėl to yra tas pašaukimas?.. Kai mane šaukia, atsiliepiu visų pirma ne į kito žmogaus lūkesčius, ne į tai, kas yra madinga, žada aukštą visuomeninę padėtį, gerą atlyginimą, bet į tai, kur link mane kviečia Dievas!

Apie tai, kur juos pakvietė Dievas ir kaip jie tai suprato video formatu dalinosi Randžių šeima, kun. Liutauras Vilėniškis, Jonė Rimavičiūtė ir s. Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Įsimintini ir kviečiantys susimąstyti momentai!

Galiausiai vedėjai visus pakvietė… Ne, dar ne pietų. Pirmiausia į Portugalijoje, Lisabonoje vyksiančias Pasaulio jaunimo dienas! 2023 liepos 26 – rugpjūčio 6 d. planuokitės kelionei į didžiausią tikinčio jaunimo susitikimą pasaulyje!

Po pietų visi rinkosi į teminius susitikimus,  o po jų į Gailestingumo valandą bei šventąsias Mišias. Sutaikinimo sakramentą buvo galima švęsti tinkamai pasiruošus. Šlovino ir drąsino NATUS, Mišias aukojo vyskupas Rimantas Norvila, kartu koncelebravo atvykę kunigai, įtaigią homiliją pasakė kun. Vytautas.

Pavakarieniavus, pasidžiaugus bendryste atėjo metas vakaro koncertui su Linu Adomaičiu! Iš tiesų gera matyti tikintį atlikėją liudijantį apie savo pašaukimą, apie tai kaip gimsta dainų tekstai ir kartu su juo dainuoti: „Šviesa spindės naktyje!“ ir „Kai užmetam tinklus į platų dangų, žvejodami draugystę amžiną…“

Daug šviesos, daug šypsenų, juoko, pakilumo… Ir visa tai apie vieną dieną! Tikimės vėl susitikti ir pratęsti bendrystę, pašaukimo ir gylio paieškas!

Tariame AČIŪ visiems: parapijos klebonui, Kultūros ir laisvalaikio centro, J. Marcinkevičiaus bibliotekos ir Prienų krašto muziejaus direktorėms, šlovinimo grupei NATUS,  mokytojams, kunigams, savanoriams ir visiems mums pagelbėjusiems!

Fotografijos skelbiamos Vilkaviškio vyskupijos jaunimo centro profilyje: https://www.facebook.com/jaunimo.vvjc

Jūsų VVJC

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *