Close

2013-12-18

Keliaujanti SG stovykla

BU_RatelisVilkaviškio vyskupijos jaunimo centro prevencinė programa „VVJC Sniego gniūžtė“ š. m. gruodžio 7 d. buvo organizuota Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre Karkliniuose. Stovykla buvo skirta vyresniojo amžiaus mokiniams nuo 14 metų. Džiugu, kad Keturvalakių miestelio, Karklinių, Ožkasvilių, Valavičių  kaimų bei  Marijampolės ir Padovinio jaunuoliai aktyviai įsiliejo į stovyklautojų gretas. Viso Karkliniuose šurmuliavo apie 40 jaunuolių.

Projektas prasidėjo kukliai – buvo truputėlį nejauku megzti pažintis su nepažįstamaisiais. Tačiau vadovai greitai ėmėsi iniciatyvos susipažinimui. Nepraėjo nei valanda, o jau visi iki vieno buvo įsijautę į veiklą ir pakankamai susipažinę. Sniego gniūžtės vadovai yra labai šiuolaikiški, iniciatyvūs ir organizuoti, todėl leisti laiką tokio pobūdžio veikloje yra vienas malonumas. „Sniego gniūžtės“  metu veikė paštas, kur galėjome dėti laiškus, kurie dažnai buvo paskaitomi. Tai puikus būdas išreikšti savo asmeninę nuomonę apie kiekvieną ten esantį vadovą ir dalyvį. Visi buvome suskirstyti į „šeimas“, kurios dalyvavo užduočių olimpiadoje bei kūrėme atsisveikinimo spektakliuką  tema „Filmukai“. „Šeimoje“ buvo 4-6 dalyviai ir po du vadovus.

VedejosPrieš olimpiadą papietavome, kad įgytume energijos likusiai „Sniego gniūžtės“  popietei. Pasistiprinę, su savo „šeimomis“ sudalyvavome olimpiadoje, su gausybe užduočių, kurių būta įvairiausių: šliaužimas miegmaišiais, statėme „statulas“ iš savęs, turėjome įveikti minų lauką bei atlikti vadovų pateiktų netikėtų užduočių. Olimpiadą laimėjo taika. Po šių užduočių išlaikėme vadovų parengtą testą apie tabako, narkotikų, alkoholio bei cigarečių žalą mums. Šio testavimo tikslas – supažindinti, kas mūsų laukia nuklydus šiais klystkeliais.

Taigi, visi jautėmės kaip namie, bendravome vieni su kitais bei sulaukėme „Sniego gniūžtės“ vadovų namų darbo – mini spektaklio. Jis buvo apie tabako, alkoholio, cigarečių ir narkotikų žalą bei priklausomybę žmonėms. Spektaklis buvo be žodžių, tačiau pateiktas dalyviams tobulai. Artėjant dienos pabaigai, buvo skaitomi laiškai, žaidžiami žaidimai ir šokamas paskutinis šokis.

Szaidimai5tovyklos metu buvo laikomasi nurodytų taisyklių ir tvyrojo tolerancija. Tačiau visi geri dalykai turi blogą savybę – jie baigiasi. Šis „Sniego gniūžtės“ projektas man paliko didelį įspūdį, todėl jame dalyvauti norėtųsi kiekvienais metais, o jei būtų galimybė, su malonumu įsiliečiau į „Sniego gniūžtės“ vadovų grupę.

Esame dėkingi Vilkaviškio vyskupijos jaunimo centro direktoriaus pavaduotojui Arūnui Adomynui bei Vilkaviškio r. savivaldybės vyr. specialistei Danguolei Gudeliauskienei. Jų dėka mūsų savaitgalis buvo įdomus ir prasmingas.

Vilkaviškio r. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro

8 klasės mokinys Valdas Dembinskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *